Sīkdatnes

Sīkdatnes parasti ir mazi teksta faili, personalizēti ID tagi, kas glabājas datora pārlūkprogrammā vai programmas datu apakšmapēs. Sīkdatnes tiek izveidotas, ja Jūs izmantojat pārlūku, lai apmeklētu mājaslapu, kas izmanto sīkdatnes, lai izsekotu Jūsu darbībām šajā mājaslapā, palīdzētu Jums atsākt iepriekšējās darbības, atcerētos Jūsu reģistrēto lietotāja vārdu, tēmu izvēli un citas pielāgošanas funkcijas. Mājaslapa glabā atbilstošu failu (ar tādu pašu ID tagu) tam, kāds ir Jūsu pārlūkprogrammā, un šajā failā viņi var izsekot un saglabāt informāciju par Jūsu darbībām mājaslapā un jebkuru informāciju, ko Jūs esat sniedzis brīvprātīgi, apmeklējot tīmekļa vietni, piemēram, e-pasta adresi.

Sīkdatnes bieži vien ir neaizstājama mājaslapu daļa, kam ir milzīga datu bāze, ir nepieciešama autorizācija, ir pielāgojamas tēmas un citas uzlabotas funkcijas.

Sīkdatnes parasti nesatur daudz informācijas, izņemot mājaslapas adresi, kas izveidoja sīkdatni, sīkdatnes spēju un efekta ilgumu, kā arī izlases numuru. Sakarā ar nelielo informācijas apjomu, ko sīkdatne satur, tās parasti nevar izmantot, lai atklātu lietotāja identitāti vai personīgi identificētu informāciju.Tomēr, mārketings kļūst arvien sarežģītāks undažos gadījumos sīkdatnes var tikt izmantotas, lai izveidotu Jūsu sērfošanas paradumu profilu.

Ir divu veidu sīkdatnes: sesijas sīkdatnes un pastāvīgāssīkdatnes. Sesijas sīkdatnes tiek īslaicīgi radītas pārlūkprogrammas apakšmapē, kamēr Jūs apmeklējat tīmekļa vietni. Kad Jūs aizverat mājaslapu, sesijas sīkdatne tiek dzēsta. No otras puses, pastāvīgās sīkdatnes paliek pārlūkprogrammas apakšmapē un tiek aktivizētas vēlreiz, kad Jūs atkal apmeklējat mājaslapu, kas izveidoja šo konkrēto sīkdatni. Pastāvīgās sīkdatnes paliek pārlūkprogrammas apakšmapē uz laika periodu, kas noteikts sīkdatnes failā.

Vairāk par sīkdatnēm

Sīkdatne ir neliels fails, kas sastāv no burtiem un cipariem, kas tiek lejupielādēts Jūsu datorā, kad Jūs atverat noteiktasmājaslapas. Tāpat kā virtuālo durvju atslēgas, sīkdatnes atslēdz datora atmiņu un ļauj mājaslapai pazīt lietotājus, kad viņi atgriežas mājaslapā, atverot durvis uz atšķirīgu saturu vai pakalpojumiem. Kā atslēga, sīkdatne nesatur informāciju, bet, kad to nolasa pārlūks, tā var palīdzēt mājaslapai uzlabot sniegto pakalpojumu kvalitāti.